недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 24
home Занимливости

Мажите најмногу се возбудуваат од жените што се занимаваат со оваа професија

Мажите најмногу се возбудуваат од жените што се занимаваат со оваа професија

Популарната дејтинг апликација Happn анализирала податоци од 1,7 милиони корисници…

Анализата помогнала да се открие кариерата што може да ве доведат до мажите или жените на вашите соништа.

Докажано е дека мажите најмногу ги привлекуваат жени што се занимаваат со маркетинг, медицински сестри и дизајнери.

Дамите најмногу биле заинтересирани за доктори, инженери, економски аналитичари, банкари и наставници. Двата пола само се согласиле заедно дека правниците се најсекси.

Локални избори 2021