сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 106
home Занимливости

Матурантка нарачала убав, црвен фустан: Кога го проба тоа што го доби сфати дека вака сигурно нема да оди на матура (ФОТО)

Матурантка нарачала убав, црвен фустан: Кога го проба тоа што го доби сфати дека вака сигурно нема да оди на матура (ФОТО)

За голем број тинејџерки, матурската вечер претставува еден од најважните случувања во животот кога во гламурозно издание ќе зачекорат во светот на возрасните. Бидејќи поголемиот број од младите немаат пари за да купат дизајнирани фустани, се одлучуваат да сошија или да купат од блискиот бутик. Но, некои како Јулија Џејкоб, се одлучуваат и за онлајн пазарење.

Таа пронашла фустан кој и се допаѓа на интернет и тоа само за 30 долари. Во описот стоело дека е долг до под, со везени ракави, украсен со дијамантски детали.

Меѓутоа, кога фустанот стигнал до Јулија таа била шокирана.

-Од ова искуство научив важна поука. Мислам дека ќе ми треба многу време за повторно да стекнам доверба во нешто што се нуди на интернет, особено ако е неверојатно евтино, рекла Јулија.

Коронавирус