понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 72
home Занимливости

Маријан се жени во сабота, а има карти и за Мундијалот – Еве какво решение смисли

Маријан се жени во сабота, а има карти и за Мундијалот – Еве какво решение смисли

За време на Светското првенство луѓето се подготвени да направат многу работи за да отидат на натпревар.

Се даваат откази, се земаат лажни боледувања, се продаваат автомобили и се подигнуваат кредити, но еден маж од Сплит отиде чекор подалеку.

На една Фејсбук страна осамна оглас каков досега не сте виделе.

-Луѓе се вовлеков во голем проблем. Одамна купив карти за четвртфиналето на Светското првенство во Русија, а во сабота се женам, напишал авторот на огласот.

-Заедно сме од 2002 година. Поминавме навистина се заедно. Имавме добри и лоши моменти, солзи и смеа. По патувањето на Австрија пред 10 години срцето ми беше скршено, но нашата врска од тогаш стана неописливо силно. Неколку пати многу ме налути, но и натаму останав со неа. Ни јас не бев најдобар. Знаев да не се појавам кога најмногу и требав, но таа тоа не ми го замери. Сега се ближи најважниот ден од историјата на нашата врска и јас со сигурност нема да го пропуштам. Затоа барам некој кој ќе ме замени. Свадбата е во Сплит во сабота во 17 часот, а идната жена се вика Ивана. Кога ќе се појавите кажете и дека сте тука наместо Маријан и дека според новите правила на ФИФА дозволена е таа замена. Среќно младенци, пишува мажот во огласот.