понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 178
home Занимливости

Малолетно девојче го киднапирале, два месеци ја силувале и жигосувале, зборовите на нејзината мајка ќе ве расплачат

Малолетно девојче го киднапирале, два месеци ја силувале и жигосувале, зборовите на нејзината мајка ќе ве расплачат

Случајот со киднапирање и злоставување на девојче во Мароко ја згрози јавноста, а сега се огласи и нејзината мајка. Неименуваната 17 годишна малолетничка насилниците ѕверски ја мачеле два месеци, силувале и на крајот жигосувале со тетоважи.

Страшното злосторство се случило во местото Олад Ажид во Мароко, после што е одведена во една куќа каде проживеала тортура со групно силување од страна на според последните информации 13 момчиња.

После тоа што го доживеала се огласи и нејзината мајка.

-Само што не се онесвестив кога го видов нејзиното унаказено тело фрлено пред нашата куќа. Не можев да гледам, само се срушив кога ги видов тие тетоважи, изгореници, рани… Мојата ќерка ја загуби честа. Зошто тоа му го направија на моето дете? Дали се тие животни? Дали некогаш ќе биде онаа старата?, се прашува очајната мајка.

 

Коронавирус