вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 25
home Занимливости

Малолетник украл автомобил па се забил во скапоцено Ламборџини- кога ќе дознае колку пари е никогаш нема да излезе од затвор!

Малолетник украл автомобил па се забил во скапоцено Ламборџини- кога ќе дознае колку пари е никогаш нема да излезе од затвор!

Едно 14 годишно дете од Австралија на најлош можен начин се одлучило да украде автомобил и со истиот да се повози.

Австриската полиција минатата недела трагаше по автомобилот Субару Форестер чиј шофер се  дал во бегство откако претходно додека полицијата го бркала тој удрил во нивниот автомобил и избегал.

По ова малолетникот вчера на една раскрсница удрил во скапоцено Ламборџини кое вредно околу 250 илјади евра.

Автомобилот претрпел голема штета како и украденото Субару, но за среќа немало повредени лица.

По ова полицијата го уапсила 14 годишното момче под сомнение дека украл автомобил и со истиот избегал од полицијата, за да на крајот удрил во скапоцен ѕвер.

На социјалните мрежи се појавија и најразлични коментари, како и дека овој малолетник кога ќе дознае колку пари е овој скапоцен ѕвер нема никогаш да излезе од затвор!

Коронавирус