сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Мало момченце со Даунов синдром е најслаткиот модел на светот

Мало момченце со Даунов синдром е најслаткиот модел на светот

Во денешно време, изгледот се чини дека е клучен за прифаќањето на една личност. Многу брендови се трудат да се рекламираат преку совршени лица, насмевки.

Меган Неш, мајка на 16-месечниот Ејшер, испратила неколку фотографии до една кастинг агенција во нивниот град. Била многу изненадена кога нејзиниот син бил избран да стане модел за компанијата за облека OshKosh B’Gosh.

Таа вели дека нејзина цел не е да го направи својот син славен, туку да направи овие деца да бидат видливи, но и да ги поттикне другите родители да му покажат на светот колку се прекрасни нивните деца.

Коронавирус