понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Македонците од Австралија ги пречекаа Грците со „Бисер балкански”: Македонската екипа ја порази грчката „Оаклеј” (ВИДЕО)

Македонците од Австралија ги пречекаа Грците со „Бисер балкански”: Македонската екипа  ја порази грчката „Оаклеј” (ВИДЕО)

Македонците од дијаспората не заборавија од каде доаѓаат, од каде им коренот па така македонската екипа Алтона Вардар и приреди ,,топол” пречек на грчката екипа Оаклеј во првата австралиска фудбалска лига.

Имено пред почетокот на натпреварот се свиреше Бисер Балкански со гајдан и тапан, а и крајниот резултат одеше во прилог на Македонија. Алтона Вардар го порази својот противни со резултат од 2-1.

Коронавирус