недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 0
home Занимливости

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Во Малезија, мајмун украл телефон и неколку пати си направил селфи.

Закриѕ Роѕи (20), момчето сопственик на телефонот „се пофали“ со тоа на Tik-tok и ги објави сликите.

По два дена, животното го вратило телефонот.

Мајмунот го украл телефонот со знакче со јаболко од собата на момчето и во еден миг, се чини дека се обидел да го изеде.

Коронавирус