понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 111
home Занимливости

Мајка предизвика бурна расправа со изјавата: „Мразам да си играм со ќерка ми“ (ВИДЕО)

Мајка предизвика бурна расправа со изјавата: „Мразам да си играм со ќерка ми“ (ВИДЕО)

Да се ​​биде родител носи голем број предизвици и може да биде доста досадно. Една мајка неодамна призна дека има одреден аспект на родителство што не го ужива и е пофалена на социјалните мрежи за нејзината искреност, како што објави Мирор.

На видео на Тик Ток, таа призна дека мрази да си игра со својата ќерка.

– Синоќа ќерка ми ме замоли да си играм со неа и мразам да го правам тоа. Ќе ја однесам на прошетка или ќе сториме нешто некаде, но не сакам да си играм со Барби. Но, се чувствував лошо затоа што е единствено мое дете, па затоа се согласив – започна таа во своето видео.

@backbreaker_lynnParenting is hard, even when it’s easy. The little things really are the big things. Who knew?! #momsoftiktok #parenting #10minutes♬ original sound – Lynn Marie

– Успеав. Седнав и играв со Барбиките околу десет минути, тоа не беше голема работа. Стана утрово, се подготви за училиште и беше одлично расположена, па ме праша дали можеме да играме повторно. Јас само си мислев „неее“, но таа рече дека се забавувала со мене вчера и ми го скрши срцето. Ако вашето дете ве замоли да играте денес, одвојте пет минути и направете го тоа – заклучи Лин.

Нејзиното видео собра повеќе од милион прегледи и скоро 200.000 лајкови, но предизвика и жестока дебата.

– Немам деца, но грозно ми е кога родителите не се искрени во однос на родителството. Ви благодарам за искреноста, ја пофали една девојка, додека другите не се согласија:

– Ова ме налути. Како да не сфатите дека вашето единствено дете е среќно кога поминува време со вас?

Една мајка само ја советуваше:
-Ќе дојде ден кога таа повеќе нема да сака да си игра со тебе и тогаш ќе се молиш да поминувате време заедно, па сега таа го цени она што го имаш.

Коронавирус