понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Занимливости

Мај дик, мај гарден- Како Англичанец преведува македонски поговорки (ВИДЕО)

Мај дик, мај гарден- Како Англичанец преведува македонски поговорки (ВИДЕО)

Англичанецот Ендрју пробал да научи што значат некои од македонските поговорки.

Оди објасни му на странец што значи „да те серат кокошките“.