петок, 18. септември 2020. Вести денес: 166
home Занимливости

Мачка заспала во машина за перење, сопствениците велат дека не ја виделе

Мачка заспала во машина за перење, сопствениците велат дека не ја виделе

Мачка заспала во машина за перење, а нејзините сопственици ја вклучиле да работи. Сепак, двегодишниот Оскар го преживеал грозоморното искуство, пишува Daily Mirror.

Сопствениците на мачката, кои живеат во Австралија, ја наполниле машината за перење со постелнина и ја вклучиле без да се сомневаат дури и дека нивното домашно милениче е внатре. Кога машината почнала да се полни со вода и тапанот да се врти, тој почнал да прави грозни звуци и да моли за помош.

Аманда Мередит и нејзиниот сопруг Ангело првично мислеле дека извиците доаѓаат од плакарот или шкафовите и почнале да ги отвораат еден по еден во потрага по Оскар.

“Кога конечно го најдовме, тој ги потпираше шепите на внатрешноста на капакот, се вртеше и ме гледаше директно во окото. Беше трагична глетка”, рече Аманда.

Мачката поминала цели 12 минути со многу топла вода, прашок за перење и омекнувач на ткаенина.

Аманда Мередит тврди дека по инцидентот, Оскар често седел и ја гледал машината за перење додека работела.

Коронавирус