сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 33
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Занимливости

Лудилото започна: Купувачи чекаа да влезат во продавниците- потоа започна пеколот за вработените (ВИДЕО)

Лудилото започна: Купувачи чекаа да влезат во продавниците- потоа започна пеколот за вработените (ВИДЕО)

Денес е така наречен „Црн петок“ (Black Friday), ден кога во Америка сите најголеми трговски ланци нудат огромни попусти, а масовна хистерија редовно ја следат бесни тепачки.

Црн петок се одржува еднаш годишно и тој ден во продавниците има огромни попусти .

Многумина велат дека тоа е само маркетиншка измама, но сеедно стотици илјади фанатични потрошувачи цела ноќ во редови чекаат да влетаат во продавниците – и потоа почнува пеколот.

Коронавирус