сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Занимливости

Луд скок на уште полуд Русин: Она што го направи ниту научниците не го препорачуваат (ВИДЕО)

Висината од која скокнал не е објавена. Научниците велат дека 30 метри е најмалата висина од која може да се скокне со падобран и преживее.
Луд скок на уште полуд Русин: Она што го направи ниту научниците не го препорачуваат (ВИДЕО)

Русин преживеа опасен скок од тераса на зграда со отворен падобран.

На видеото кое е поставено на сајтот „Ivanovonevs.ru“ во четвртокот, се гледа човек кој од балкон спушта отворен падобран пред да се качи на оградата и да скокне.

-Идиот, се слуша како вика авторот на видеото додека го прикажува успешното слетување на адреналинскиот зависник.

Висината од која скокнал не е објавена. Научниците велат дека 30 метри е најмалата висина од која може да се скокне со падобран и преживее.

Локални избори 2021