вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Љубов или лудило: Тоа што овој пилот го направи за Денот на вљубените е романтично, но и ризично

Љубов или лудило: Тоа што овој пилот го направи за Денот на вљубените е романтично, но и ризично

Пилот на компанијата „Вирџин атлантик“ изведе посебен лет над Атлантскиот Океан.

Во духот на Денот на вљубените пилотот на „ербас А330“ нацрта срце на небото.

Иако неговиот потег е романтичен, сепак е ризично вака да си “игра“ межу облаците.

Коронавирус