петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 66
home Занимливости

Лиде Лиде му посвети песна на Филипче: „Гo чeкaм вo кaда мокpa кo cиpeнa, дojди ти кај дaдa нoќвa co сиpeна“ (ВИДЕО)

Лиде Лиде му посвети песна на Филипче:  „Гo чeкaм вo кaда мокpa кo cиpeнa, дojди ти кај дaдa нoќвa co сиpeна“ (ВИДЕО)

Лидија Гиновска стана популарна во април минатата година кога преку Фејсбук му упати покана на министерот за здравство Венко Филипче дека гори од желба да го види и да испијат заедничко кафенце.

По ова таа буквално стана хит на социјалните мрежи и речиси на секој прес го покануваше министерот на кафе и имаше нејзини коментари.

Овој пат таа на министерот за здравство му посвети и песна, за која сама си ја направи музиката и текстот, а и сама си ја изрецитира.

Најнови вести

Коронавирус