четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Лесна задача која создава нервоза: Ќе успеете ли од три кибритчиња да направите 6?

Лесна задача која создава нервоза: Ќе успеете ли од три кибритчиња да направите 6?

Интернетот мака мачи околу оваа загатка, а дали вие ќе можете да го најдете вистинското решение?

Задачата, на прв поглед е едноставна: Имате три кибритчиња, а од нив мора да го направите бројот 6.

Делува лесно, зарем не? Но луѓето се изнамачија.

Размислете добро, а одговорот ви го даваме подолу.

Не мамете, пробајте да решите сами!

 

 

РЕШЕНИЕ:

Коронавирус