четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 31
home Занимливости

Лажела дека е бремена за да го задржи својот партнер – еве каква казна и одреди судот

Лажела дека е бремена за да го задржи својот партнер – еве каква казна и одреди судот

Жена во Шкотска која ја измислила бременоста со цел да го задржи својот партнер со месеци е осудена на 150 часа работа за општо добро, објавено е на средниот суд во градот Перт.

36-годишната девојка ја поминала ноќта со маж кој го запознала со помош на апликација за пребарување партнер во јуни 2019 година. Набргу потоа, таа му рекла дека е бремена и дека сака да го задржи детето.

Лажела скоро девет месеци, а дури и испратила на неговата мајка ултразвучна слика на детето, пренесува Хина.

Откако братот на нејзиниот партнер ја видел без труднички стомак во наводниот осми месец од бременоста, жената решила да купи лажен труднички стомак.

Таа пред судот тврдела дека останала бремена, но имала спонтан абортус во раната бременост. Лагата за бременоста ја објаснила со желбата да му се одмазди на мажот затоа што не сакал да одржи врска со неа.

Коронавирус