сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 58
home Занимливости

Лавица се дружела со туристите: Пришла до возилото и почнала да се гали, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Лавица се дружела со туристите: Пришла до возилото и почнала да се гали, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

Доказ дека дури и големите мачки се големи „мази“ е ова видео на кое се гледа како една возрасна лавица им приоѓа на група туристи, а потоа влегува во возилото со нив, сакајќи да се дружи.

Се чини дека на лавицата Фиља ѝ било здодевно излежувајќи се на сонцето во паркот во Симферопол, Крим, а наидувањето на туристи ја расположило, при што таа одлучила малку да се дружи со нив.

Прво му пришла на возачот, скокнала зад него и го станала од седиштето, а потоа се упатила и кон останатите патници за да ги “поздрави”.

На снимката, Фиља се однесува како вистинско домашно милениче, а не како диво животно. По дружењето и позирањето со туристите кои воодушевени правеле селфија, лавицата одлучила дека е време да се прости од гостите.

Сафари паркот Тајган е дом на повеќе од 50 лавови, а освен нив има и жирафи, мечки, ноеви, кенгури и други животни. Погледнете го видеото:

Коронавирус