понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 118
home Занимливости

Кучка посвои две напуштени лавчиња

Кучка посвои две напуштени лавчиња

Во паркот „Бел лав“ во Владивосток, Русија, женка германски овчар одгледува две лавчиња, коишто биле напуштени од нивната мајка. Тоа го објави и самиот парк на службениот Инстаграм-профил.

Како што се вели во соопштението, „апсолутно е уникатно што новата мајка – кучката Сандра ги посвои малечките“. Младенчињата сега се стари два месеца, и се во добра здравствена состојба.

Лавицата Сирона ги роди лавчињата – едно машко и едно женско во септември, а потоа ги напушти. Осумгодишната Сандра има и свое кутре. Лавчињата се крстени Сандра и Вектор.

Најнови вести

Коронавирус