четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 89
home Занимливости

Куче расплака бебе па сакаше да се извини: И ја зема играчката, а потоа го направи ова- неговото извинување стана хит (ВИДЕО)

Куче расплака бебе па сакаше да се извини: И ја зема играчката, а потоа го направи ова- неговото извинување стана хит (ВИДЕО)

Кривицата е една од оние работи кои имаат силно влијание на нас од време на време. Тоа чувство на кривица не ги погодува само луѓето, туку и животните. Ниту нашите пријатели со крзно не се имуни на чувството дека направиле нешто погрешно, посебно кога нивните „жртви“ се мали бебиња.

Чарли е еден преубав бигл кој веднаш почувствува дек направил нешто погрешно кога ја украде играчката од бебето. Неговото преслатко извинување ги воодушеви сите кој го погледнаа видеото.

Во ова видео можеме да го видиме, кого внимание му привлече играчката која таткото ја држеше во воздухот. Кога таткото ја спушти играчката кај бебето, за својата ќерка да си игра, овој бигл веднаш пријде и ја зема.

Кога девојчето почна да плаче, ова куче сфати дека погрешило. Чарли веднаш ја врати играчката назад кај малото девојче. Колку се чувствувал виновен можеме да видиме кога почна своите тениски топчиња да ги става кај неа, како таа би се чувствувала подобро.

Погледнете го неговото слатко извинување во ова видео: