среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 113
home Занимливости

Куче падна во замрзнат базен, реакцијата на неговиот сопственик ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Куче падна во замрзнат базен, реакцијата на неговиот сопственик ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Студеното време преовладуваше последните денови во Тексас, а водата во базените пред многу куќи се замрзнала и ги претворила во лизгалишта.

Дан Холмс научил на потешкиот начин дека замрзнувањето на водата може да биде крајно опасно по живот за домашните миленици.

Додека седел во дворот на куќата во друштво на неговите две кучиња, кучката Кристи играјќи стапнала на ледената површина на базенот, а потоа одеднаш паднала во студената вода.

Холмс не чекал ни секунда, туку веднаш притрчал на помош на Кристи.

Како изгледаше спасувачката акција погледнете во видеото:

Коронавирус