петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 104
home Занимливости

Куче глуми дека е мртво за да не оди на ветеринар: Од неговата постапка ќе се фасцинирате (ВИДЕО)

Куче глуми дека е мртво за да не оди на ветеринар: Од неговата постапка ќе се фасцинирате (ВИДЕО)

Многу луѓе не сакаат да одат на доктор. Очигледно е дека и кучињата не се многу расположени за посета на нивниот доктор, што во овој случај е ветеринар.

Некои кучиња се доволно паметни да забележат кога нивниот сопственик ги подготвува за одење на ветеринар.

Ова куче требало да оди на стерилизација, но смислило одличен план како да го избегне тоа- да глуми дека е мртво.

Сопственичката упорно го вика и го моли да стане, но тоа не се откажува од својот план.

На крајот сфаќа дека планот нема да успее и станува.

Коронавирус