сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 41
home Занимливости

Крокодил тежок 154 килограми немало да остане жив поради патики (ВИДЕО)

Крокодил тежок 154 килограми немало да остане жив поради патики (ВИДЕО)
фото: Facebook/University of Florida College of Veterinary Medicine

Крокодил тежок 154 килограми морал итно да се однесе на операција поради патиката што ја проголтал. Имено, ветеринарите на една клиника во Флорида добиле итен повик од Зоолошката градина. Нивниот миленик Нил имал проблеми, откако по скенерот било утврдено дека неговата залутана патика од туристот му создава сериозни проблеми во телото и дека неговиот живот виси на конец.

По успешната операција, крокодилот Нил успешно се опоравувал.

Видеото може да го погледнте ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус