среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 107
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Занимливости

Корисен совет: Отворете конзерва со лажица за 30 секунди (ВИДЕО)

Корисен совет: Отворете конзерва со лажица за 30 секунди (ВИДЕО)

Можеби досега сте се нашле во ситуација да треба да отворите конзерва, а во близина да немате отворач. Овој совет ќе ви користи при евентуална следна таква ситуација.

Наместо отворач за конзерви може да користите лажица. Со мал притисок ќе ја отворите конзервата за триесетина секунди.

Во видеото погледнете ја постапката.

Коронавирус