понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Колку килограми може да слабеете неделно – водич за жени

Колку килограми може да слабеете неделно – водич за жени

Ако некогаш сте почнале режим на исхрана или вежбање (или и двете), сигурно сте сакале да знаете со кое темпо ќе губите килограми.

Слабеењето кај мажите и кај жените е различно, како и кај секоја индивидуа посебно, но има некои параметри по кои може да се водите.

Доктор Ентони Балдузи ги советува жените како правилно и одржливо да ги остварат своите фитнес цели и како да имаат реални очекувања од напорите за слабеење.

Коронавирус