сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 16
АКТУЕЛНО

Дејан Георгиевски испиша нова спортска историја

home Занимливости

Која мајка на сликата не го држи своето дете? Изберете го одговорот и откријте што другите мислат за вас!

Која мајка на сликата не го држи своето дете? Изберете го одговорот и откријте што другите мислат за вас!

Одговорот на ова едноставно прашање ќе ви открие како комуницирате со другите луѓе, како тие ве гледаат и кој е вашиот најголем недостаток во тоа!

1 – Немате многу пријатели, но кога ќе се поврзете со некого, ќе сторите сè за да го направите среќен! Ценете го вашиот личен простор и не дозволувајте никому да го нарушува. Ако се соочувате со важна одлука, повеќе би сакале да седите сами и да размислите некое време отколку да побарате совет од некого. Вашето семејство и пријатели можат да сметаат на вас 100 проценти – никогаш нема да ги предадете. Сепак, понекогаш се жртвувате премногу за другите луѓе.

2 – Ако треба да сослушате некого – тука сте! Вие сте секогаш подготвени да им помагате на другите луѓе и не можете да бидете лути на некого долго време. Лесно запознавате нови луѓе и имате многу пријатели. Вашите колеги ве ценат. Меѓутоа, кога некој ви се допаѓа, се отворате премногу рано и зборувате за вашите чувства, а потоа сфаќате дека сепак сте погрешиле.

3- Вие сте мирна личност, луѓето сакаат да зборуваат со вас. Верувате дека пријателството е важен дел од животот и навистина уживате да поминувате време со други луѓе. Можете лесно да постигнете компромиси, дури и да ги свртите луѓето на ваша страна. Сепак, можете да бидете премногу импулсивни, па дури и ако пронајдете најмала маана кај некого, вие сте во можност целосно да ја раскинете врската со таа личност.

Qatar 2022