четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 46
home Занимливости

Кога лош возач бега од полицијата…

Кога лош возач бега од полицијата…

Во американската сојузна држава Калифорнија деновиве имаше вистинска бркотница на полицијата и несовесен возач кој додека бегаше практично го уништи автомобилот.

Кога американската полицијата се обидува да фати бегалец со автомобил, често полицијата, но и локалните телевизии испраќаат и хеликоптери за да ги снимаат сцените кои наликуваат на оние од холивудските филмови.

Деновиве имаше таква „бркотница“ во Калифорнија, каде што возач со “Chrysler 300”, наводно вооружен, бегаше од бројните полициски возила. За време на возењето тој успеа неколку пати да удри во останатите возила, по што неговиот автомобил повеќе не беше во возна состојба и едноставно немаше избор освен да сопре.

ЕУРО 2020

Македонија