петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 169
home Занимливости

Кога ќе видите што прави овој поштар пред вратата, убаво ќе се изнасмеете (ВИДЕО)

Кога ќе видите што прави овој поштар пред вратата, убаво ќе се изнасмеете (ВИДЕО)

Вработен во американската служба за достава УПС стана вистински хит по точката што ја изведе пред безбедносната камера.

Поштарот забележал дека пред куќата каде доставувал пакети има безбедносна камера, па решил да направи шоу. Поштарот од Индијана почна да танцува пред вратата, а танцувањето за само неколку часа се имитира меѓу корисниците на социјалните мрежи.

Сопственичката на куќата, Бетани Оут добила нотификација на мобилниот дека има некој пред нејзината врата. Го видела на безбедносната камера и едноставно морала да го сподели видеото, вели за телевизијата КУТВ.

Коронавирус