петок, 27. мај 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

Кога ќе видите што направиле за 10 години, ќе ви биде јасно зошто сите го сакаат овој пар (ФОТО)

Кога ќе видите што направиле за 10 години, ќе ви биде јасно зошто сите го сакаат овој пар (ФОТО)

Венди Џозеф (29) и нејзиниот вереник Ден Енеси (30) станаа едни од најпопуларните парови на интернет, откако ја покажаа својата неверојатна трансформација која траела 10 години.

По повод една деценија од врската со Ден, Венди на своите фанови им покажа фотографии од нивното минато и напишала:

– 10 години разлика! Лево е фотографија од 2007. година, десно од 2017 година. Тогаш ја носев косата залепена на лице, а Ден се бричеше секој ден.

Stronger together ??☮️ #fbf Hey boo @shotsofhennessey ?

A post shared by ? Wendy Joseph ?? (@ohwendyoh) on

Двајцата во меѓувреме започнале да тренираат и да го обликуваат своето тело. Денес тие се лични тренери по фитнес.

Исто така се вратиле и на својот природен изглед – Венди престанала да ја исправа својата природно кадрава коса, а Ден пуштил долга брада.

Коронавирус