понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 175
home Занимливости

Кое е новото име на Македонија? – прашање на турскиот „Милионер“

Кое е новото име на Македонија? – прашање на турскиот „Милионер“

Новото име на Македонија, договорено во Преспа, се најде како прашање на популарниот квиз „Кој сака да биде милионер“, кој се емитува и во Турција.

Прашањето не беше за милион долари, туку за 15 илјади лири. Девојката повика помош од пријател, кој беше сигурен дека го знае одговорот.

Коронавирус