среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 139
home Занимливости

Коалите се слатки додека не им го слушнете гласот: Звукот кој го испуштаат нема да ви се допадне (ВИДЕО)

Коалите се слатки додека не им го слушнете гласот: Звукот кој го испуштаат нема да ви се допадне (ВИДЕО)

Коалите со сигурност се едни од најслатките животни во светот. Но, ако некогаш сте го слушнале звукот кој тие го испуштаат, нема да ви бидат веќе мили и слатки.

Освен страшните звуци кои ги испуштаат, коалите имаат поголем проблем, а тоа е миризбата која ја испуштаат.

Природниот мирис им служи како одбрамбен механизам, а луѓето кои биле блиску до коала велат дека е неиздржливо.

Да се вратиме на звукот кој го испуштаат. Слушнете како звучат коалите:

Коронавирус