петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 117
home Занимливости

Ќе ви се заледи крвта- ова видео е доказ дека не треба да возите брзо на автопат за да не ви се случи и вам истото (ВИДЕО)

Ќе ви се заледи крвта- ова видео е доказ дека не треба да возите брзо на автопат за да не ви се случи и вам истото (ВИДЕО)

Крис Гарсија сними неверојатно видео, а во неговиот опис на инстаграм стои „Мислев дека ќе умреме!“

Видеото прикажува лудо возење на моделот „Mitsubishi Lancer Evo“ на планински пат. По една остра кривина, тој налетува на автомобил кој полукружно свртува по средината на патот.

За среќа, успеал да сврти надвор од асфалтот, задржувајќи ја контролата над возилото, а откако го заобиколи испречениот автомобил, се врати на сфалтот без последици.

Набрзо мораше да застане, што сведочи за тоа дека шокот бил преголем.

 

View this post on Instagram

 

I thought we were going to die ☠️

A post shared by Chris Garcia (@liddo_gole) on

Коронавирус