сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 31
home Занимливости

Ќе ви се заледи крвта: Чувар на аеродром слушнал чуден звук од авионот, тоа што го видел внатре секојдневно го прогонува (ВИДЕО)

Ќе ви се заледи крвта: Чувар на аеродром слушнал чуден звук од авионот, тоа што го видел внатре секојдневно го прогонува (ВИДЕО)

Несекојдневен момент во авион кој бил приземјен на аеродромот во Мексико Сити снимил чувар, а кој сега стана вирален хит.

Франциско Хернандез ја завршувал својата смена кога околу 3 часот наутро слушнал необичен звук од еден авион. Влегол во него за да провери што се случува.

Со светилка се движел помеѓу седиштата, стигнал до тоалетот и просторот за персонал, но ништо не видел па се вратил назад. Кога искачал од авионот слушнал како вратата се затвара се свртел и осветлил кон тоалетот.

Во тој момент здогледал темна сенка која толку многу го исплашила што брзо искочил надвор.

– Прво не бев сигурен што е тоа. Дури и направив неколку чекори напред мислејќи дека тоа е игра на светлината, но кога видов дека се помрдна, знаев дека замислувам. Тоа што го видов толку многу ме исплаши, па избегав, изјавил тој, пренесува Daily Mail.

Иако снимката е направена уште во 2016 година сега се проширила на интернет, а не единствен случај „страшни“ инциденти на тој меѓународен аеродром.

– Одлучив да ја објавам снимката затоа што многу луѓе не ми веруваа. за среќа, ја снимив случката па можам повторно да ја прегледам и да видам дека не сум измислувал. Да не ја снимев на самиот немаше да си верувам, признал Феанциско.

Коронавирус