недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Занимливости

Ќе ви се скамени срцето: Бебе се борело под водата за својот живот, а тоа што се случи на крајот го осудуваат многумина (ВИДЕО)

Ќе ви се скамени срцето: Бебе се борело под водата за својот живот, а тоа што се случи на крајот го осудуваат многумина (ВИДЕО)

Седум месечно бебе во моментов се наоѓа на интензивна нега откако помина 46 секунди под вода, додека никој не го забележа и беше спасено во последниот момент.

Овој ужасен инцидент се случил во североисточниот дел на кинеската провинција пред неколку денови, а видеото веднаш се прошири на социјалните мрежи.

На него се гледа како неколку бебиња пливаат со помош на гума, а едно од бебињата се превртело и потонало под водата.

Се додека траела оваа драма никој не го забележал бебето за да на крајот дури после 46 секунди биде спасено, а овој настан го осудија многумина, погледнете.