петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Занимливости

ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО: Анестезиолог храни бебе заразено со коронавирус (ФОТО)

ЌЕ ВИ СЕ РАСПАРА СРЦЕТО: Анестезиолог храни бебе заразено со коронавирус (ФОТО)

Оваа фотографија го заобиколи светот овие денови.

Докторката Олфа Турки, професор по анестезија и реанимација со шише во рака храни две месечно бебе заразено со коронавирус.

Лекарката веќе една недела не ги видела своите деца поради професионалните обврски и самоизолацијата.

Локални избори 2021