четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Ќе ве полазат морници: Се скарал со сопругата, па го земал авионот- тоа што и го направил на неа и детето ќе ве остави во неверување (ФОТО)

Ќе ве полазат морници: Се скарал со сопругата, па го земал авионот- тоа што и го направил на неа и детето ќе ве остави во неверување (ФОТО)

Пилот на мал авион загина, кога намерно влетал со авионот во својата куќа, во близина на влезот на кањонот Пејсон во државата Јута.

Ноќеска околу 2.30 часот по локално време мажот се забил со малиот авион во куќата, а неговата сопруга и детето поминале без повреди.

Пилотот најверојатно намерно се забил во куќата, бидејќи неколку часа пред тоа бил приведен, а потоа и пуштен од притвир поради сомневање дека ја нападнал сопругата.

Според изјави на сведоците, тој ја нападнал сопругата вечерта додека пиеле. Мажот го возел авионот на својот сопственик.

Предниот дел на куќата е целосно изгорен, а жената и детето, за кое велел дека не знае дали е негово, поминале без повреди.