четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Занимливости

Ќе се согласите дека ова е најлудата свадба: Кумот пристигна на венчавката, па тогаш дозна неверојанта работа (ВИДЕО)

Ќе се согласите дека ова е најлудата свадба: Кумот пристигна на венчавката, па тогаш дозна неверојанта работа (ВИДЕО)

Пол Шопрони (40) со години бара од својата девојка Алеаша Пилава (36) од Велс да се омажи за него, но таа никогаш официјално не му кажала „да“. Сепак, неговата избраничка одлучи да направи изненадување што Пол никогаш нема да го заборави.

Организирала лажна венчавка за двајца пријатели каде Пол бил кум. Се шокираше кога ја виде својата идна сопруга во венчаница. Ја отпеа својата омилена песна, а потоа падна на колена пред Пол и го запроси. Се беше снимено со камера.

Во видеото, Пол, исто така, вели: “Не!” и бега. Но, се заврши со бакнеж и прегратка.

Последните две години тој бараше од мене да се мажам околу 30 пати на ден “, вели Алеаша, објаснувајќи зошто се одлучила за овој трик, пишува Метро …

Коронавирус