вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 99
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Ќе се наежите од морничавата сличност: Еве како Симпсонови ја предвиде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Ќе се наежите од морничавата сличност: Еве како Симпсонови ја предвиде експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Американскиот анимиран цртан филм Симпсонови како и за многу трагедии во светот, ја предвиде и вчерашната експлозија во Бејрут.

Имено на социјалните мрежи веќе видеото стана вирално, а на истото се гледа како во цртаниот филм е предвидува експлозијата.

Хомер откако купува бомба во продавница, си заминува дома, а откако ја запали се случи експлозијата, погледнете.