четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 152
home Занимливости

Ќе блесне како холивудска дива на матурата, а нема да верувате од што си го направи овој фустан (ФОТО+ВИДЕО)

Ќе блесне како холивудска дива на матурата, а нема да верувате од што си го направи овој фустан (ФОТО+ВИДЕО)

Со многу креативност и малку пари и вие можете да блеснете како холивудска дива, докажува Амбер Шол.

Амбер Шол е 24-годишна YouTube ѕвезда, која со секоја нова објава ја прикажува својата неверојатна креативност.

Оваа инфлуенсерка обожава сама да креира работи, а последен во низата нејзини проекти беше правењето на матурски фустан од црни вреќи за ѓубре.

„Кога некој ќе ве нарече ѓубре, направете фустан од вреќи за ѓубре и докажете му дека е целосно во право“, напиша таа на Twitter.

Фустанот е долг, елегантен и завршува со цвеќиња направени од вреќи.