четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 55
home Занимливости

Келнерка наместо бакшиш, добила ливче од лотарија- од сумата ќе ви се помати во имот

Келнерка наместо бакшиш, добила ливче од лотарија- од сумата ќе ви се помати во имот

Келнерка од американската сојузна држава Мисури, наместо бакшиш добила ливче од „Пауербол“ лотаријата, па добила 50.000 долари.

Тејлор Раси од О’Фалон раскажува дека лозот го добила од редовен гостин во кафулето каде што таа работи. Тој често им подарувал лоз кога нема ситно за бакшиш.

– Тоа е симпатично од негова страна, изјави таа во интервју за „Њујорк пост“.

Среќната добитничка од своите надредени ја дознала веста дека добитниот лоз е уплатен во околината.

– Но, нема да ја напуштам работата поради ова, оти не ми доволно за до крајот на животот. Сѐ уште морам да работам, истакна О’Фалон.

Коронавирус