недела, 8. декември 2019. Вести денес: 0
home Занимливости

Кејт и Меган пазете се- тие наскоро би можеле да бидат најубави принцези во светот (ФОТО)

Кејт и Меган пазете се- тие наскоро би можеле да бидат најубави принцези во светот (ФОТО)

Иако не е ниту близу до популарноста на британското кралско семејство, шпанското кралство е ценето во својата земја откако Филип VI е на тронот.

Тој е во брак со шпанската новинарка Летизи Рокасолано од 2004 година со кого имаат две прекрасни ќерки, наследнички на тронот Леонор и помладата Софија.

Леонот и Софија имаат 14 и 12 години и наскоро би можеле да станат најпопуларни принцези во светот. Слатките девојчиња често се појавуваат во јавноста, а особено пред неколку денови им привлекоа посебна магија на фотографите кои се заинтересираа за нив.

Леонор е првата наследничка за шпанското кралство на чие чело седна нејзиниот татко пред пет години.