петок, 29. јули 2022. Вести денес: 117
home Занимливости

КАЗНЕТ СО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

КАЗНЕТ СО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место за време на епидемијата, доколку се докаже дека го јадел нивниот популарен бурек со сирење.

Ја бараме познатата личност за доставување храна што минатата недела плати казна за јадење на скалите пред Франковата црква во Љубjана. Имаме намера да го прашаме каде го купил бурекот. Ако го купи од нас, ќе му помогнеме да ја плати казната, објави бурекџилница на Facebook. .

Случајот со испорачателот на храна, кој беше казнет со 400 евра бидејќи седнал за време на „заклучувањето“ во центарот на Љубjана и ја изваил маската за да појадува бргу, прерасна во социјален настан, но и вистински политички театар откако сликата од таа сцена стана вирална. на социјалните мрежи.

Извор: ПУЛС24

Коронавирус