петок, 29. јули 2022. Вести денес: 33
home Занимливости

Камерите фатија доста необична кражба: Нема да верувате кога ќе видите што украде овој крадец (ВИДЕО)

Камерите фатија доста необична кражба: Нема да верувате кога ќе видите што украде овој крадец (ВИДЕО)

Во еден арапски град, во вечерните часови во двор на недовршена куќа влезе крадец. Тој не знаеше дека во куќата се поставени камери.

Како што се очекува во ваквите ситуации оние кои провалуваат, да бегаат со вреден плен, сите ги изненади кога крадецот украде само една коза.

Доста смирено, помогна на козата да се качи и прескокне оградата, а како тоа изгледаше, погледнете во видеото:

Коронавирус