петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Каков тајминг! Една писта, два авиони – полетување и слетување во исто време

Каков тајминг! Една писта, два авиони – полетување и слетување во исто време

На социјалната мрежа Твитер се појави неверојатна снимка на која може да се види како во исто време, на иста писта, еден авион слетува, а друг полетува. Неверојатно, но вистинито – погледнете го видеото.

Коронавирус