понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 113
home Занимливости

Како живее ќерката на Бил Гејтс? (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Како живее ќерката на Бил Гејтс? (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Џенифер Гејтс, ќерката на еден од најбогатите луѓе на светот, милијардерот Бил Гејтс, живее скромно и обично.

Иако на нејзниот Инстаграм профил сите очекуваа да видат фотографии од луксуз, таа живее обично и скромно. 21- годишната Џенифер Гејтс сподели и фотографии од нејзиниот дечко , со кого се заедно на универзитетот Станфорд.

Таа студира биологија, а нејзиното момче Најел Насар, економија и менаџмент. Неизбежни се и фотографиите од семејната јахта , на која заедно со родителите Бил и Мелинда патуваат низ светот. Џенифер сака и коњи, за што добивала трофеи на коњски трки.

Девојката, според она што објавува на социјалните мрежи не носи скапа брендирана облека , ниту накит и личи на своите врснички.

Бил Гејтс со сопругата повеќе пати изјавиле дека сакаат своите деца да ги воспитаа да бидат шт поскромни и работливи, а богатството немаат намера да им го дадат во наследство.

Коронавирус