сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 15
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

Како правилно да го дезинфицирате автомобилот? (ВИДЕО)

Како правилно да го дезинфицирате автомобилот? (ВИДЕО)

Најголемата специјалност на Лари Косила е деталното чистење автомобили, па токму затоа, тој снимил видео со цел да ни објасни како правилно треба да ги дезинфицираме возилата за да се заштитиме од опасниот коронавирус.

Тој споделува неколку трикови за ефикасно чистење на површините во кабината на автомобилот, а како што наведува, најважно е темелно чистење на воланот, на менувачот, кваките од вратите, како и појасите.

Коронавирус