петок, 14. август 2020. Вести денес: 120
home Занимливости

Како ќе се извлече овој камионџија? Навигацијата го однела во тесна уличка, па сега се обидува да излезе од замката

Како ќе се извлече овој камионџија? Навигацијата го однела во тесна уличка, па сега се обидува да излезе од замката

Сарајлиите кои утрово во близната на Католичкиот богословски факултет забелажале чудна сцена, биле сведоци на истата.

Големиот камион заглавил во тесна уличка и веќе подолго време се обидува да излезе од таа замка.

Како што пишуваат од “Klix“, камионот во оваа тесна уличка го навела навигацијата.

Камионот останал заглавен помеѓу станбените згради и зградата на Католичко богославскиот факултет, а на местото се наоѓаат неколку патроли од сараевската полиција кои на возачот му помагаат да излезе од таа ситуација.

Ситуацијата ја отежнуваат и паркираните возила кои се наоѓаат наоколу. Возилото е со регистарска ознака БиХ.

На местото на настанот се собрале и граѓани кои се обидуваат да помогнат.

Погледнете ги фотографиите:

Коронавирус