четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Занимливости

Како ќе изгледаат свадбите во 2021 година?

Како ќе изгледаат свадбите во 2021 година?

Како ќе изгледаат свадбите оваа година? Иако сè уште не знаеме дали ќе биде можно да се одржуваат и со колку гости, новите времиња секако наметнаа нови трендови.

Помалку луѓе, свадби на отворено – пандемијата секако влијаеше на светот на свадбите. Покрај свртувањето кон природата во секојдневниот живот, како и здравјето, органската и локалната храна, минимализмот во гардеробата и чистата нега на кожата, новиот начин на живот ќе ги преобликува и свадбите. Судејќи според најпопуларните списанија за венчавки, како и портали, некои од претстојните трендови се многу сигурни.

Во 2021 година, свадбите на отворено ќе бидат најпопуларни, па затоа голема улога ќе играат егзотичните плажи, како и имотите на отворено, особено оние со романтични градини.

Покрај тоа, темата на венчавките оваа година ќе биде околу одржливоста и еколошката свест, така што нема да има пластика, а јадењата ќе бидат подготвени од локални добавувачи. Генерално, бројот на гости ќе се намали, па свадбите ќе се одржуваат со помал број луѓе. Венчаниците ќе се позајмуваат од мајки и баби, или ќе се шијат по мерка, додека луксузот ќе остане во втор план. Во 2021 година, има надеж за вистинска забава, топли свадби без стотици луѓе кои не ги познавате и ги имате видено само неколку пати во животот. Не звучи толку лошо, нели?

Коронавирус