вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 118
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Занимливости

Ја откри сопругата дека го изневерува преку Google Maps

Ја откри сопругата дека го изневерува преку Google Maps

Маж од Перу, разгледувајќи ја улицата Лим, во главниот град, наишол на неочекувана сцена. Тој на една клупа ја видел својата сопруга покрај која седи момче кое лежи со главата во нејзиниот скут.

Не би било тоа проблем, да не е во прашање неговата сопруга, која ја препознал на Google Maps која го штити лицето од луѓето поради приватност. Така тој и дознал дека таа има љубовник.

Како што пренесува „Mirror“, сопругата ја признала аферата и тие одлучиле да се разведат не многу долго по обелоденувањето на аферата. Не е јасно како оваа фотографија повторно почнала да кружи на интернет и дури сега станала хит, со оглед на тоа што „инцидентот“ се случил во 2013 година.