сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 54
home Занимливости

Ја намамила љубовницата на сопругот во својот сан, па и приредила вистински хорор- поради ова завршила во затвор

Ја намамила љубовницата на сопругот во својот сан, па и приредила вистински хорор- поради ова завршила во затвор

Жена ја намамила љубовницата на својот сопруг, па ја врзала, и ставила лут сос во половиот орган, а на крај и ја избричила и главата.

Инцидентот се случил во холандскиот град Зундерт, а жената идентификувана како Халима, е осудена на 160 дена затвор поради напад.

Халима исто така мора да одработи 120 часа добротворна работа, да оди кај психолог и да и плати на жртвата 52 илјади евра оштета, пишува Мирор.

Откако дознала дека мажот ја изневерува со една од нејзините пријателки, Халима со сосетката смислила план и ја намамила љубовницата во својот стан, каде ја совладала, врзала, па и ставила лут сос во вагината, на крај и ја избричила главата и ја истепала.

На суд изјавила дека на мажот ќе му даде втора шанса, иако планирала да се разведе.

-Сакав да се разведам, но неочекувано останав трудна. Моите деца се се уште премали. Му простив, но не заборавив, кажала Халима.

Сосетката на Халима е осудена на три месеци затвор поради помагање во нападот.

Коронавирус